KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114302
nr 1411 4302
Kurt Heinonen
(1915-1983), Finland
Oljemålning, Göteborgs hamn. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 54x74 cm
Kurt Heinonen, född 1915 i Helsingfors, död 1983.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:24:52
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)